Як вибрати сходи для дому

Сходи — це дуже важливий конструктивний елемент будь-якого багатоповерхового будинку. До головним якісним характеристикам слід віднести її міцність і, безумовно, надійність, здатність витримувати значні фізичні навантаження. Існує велика кількість видів сходів в залежностях:

 — від зони їх застосування (зовнішні, внутрішні, горищні);
 — від матеріалу виробів (дерев’яні, Металеві настили, з бетону, з каменю);
 — від форм (фігурні, прямолінійні, гвинтові, двойні параллельні).

 Для будинку, саду, ремонтних та будівельних робіт найчастіше використовуються наступні сходи:

 — стремянки;
 — приставні;
 — модульні.

Стремянками називаються легка переносна драбина. Головне відмінності їх від приставних в тому, що стремянки стоять самостійно. Виготовляють їх частіше всього з алюмінію, хоча є і стальні, а також дерев’яні стремянки. В залежності від типу сходження такі драбини можуть бути односторонніми та двосторонніми. Існують класичні стремянки, універсальні, а також стремянки-трансформери. Перша версія має основу, сходинки, опори, а також поручні. Універсальна також може знайти застосування як звичайна драбина. Стеремянки трансформерної концепції можуть бути використані як робочі майданчики, приставні стійки. Крім того, стремянки зручно транспортувати і зберігати, адже в зібраному вигляді вони дуже компактні.

Приставні сходи відносяться до переносних. Вони широко використовуються при проведенні робіт в домашньому господарстві. Найбільш популярні дерев’яні приставні сходи, використовуються також алюмінієві і металеві. Вони зручні у використанні і зберіганні, а також мають низьку вартість. Найбільш важливим критерієм при виборі приставних сходів є її висота.

 Модульні сходи — збірна конструкція. Її монтаж можна здійснити в будь-якому необхідному напрямку. Такі конструкції дуже компактні і встановлюються навіть при наявності невеликої площі. Вони здатні безболісно витримати досить значну вагу. Виготовляються за готовими шаблонами, або ж на замовлення виходячи з побажань замовника щодо кольору, матеріалу і конфігурації.

 Ширина і висота залежить від планування приміщення, а також особистих вимог і побажань власника. Виготовляються модульні сходи найчастіше з таких матеріалів як метал або дерево. При виготовленні дерев’яних драбинки попередньо робиться спеціальний металевий каркас, а для сходинок і поручнів підбирається деревина твердих порід.

Джерело: http://esitoprom.com.ua/grates-stair-steps/