Як знизити тиск

Технічний прогрес та досягнення сучасної техніки несуть не тільки поліпшення побутових умов. Вони дозволяють людині розслабитися і забути про те, що таке здоровий образ життя. Людину стали постійно супроводжувати і інші сторони прогресу: малорухливе життя, не дуже здорове харчування та інші наслідки занадто комфортного життя і умов роботи. І всі вони разом позначаються на здоров’ї, викликаючи безліч проблем, таких як зайва вага і підвищений тиск.

Підвищений тиск давно став однією з найпоширеніших проблем, які призводять до ще гірших захворювань: втрати зору, інсульту, інфаркту та інших. Тому слід приділити деяку увагу її рішенню, щоб не відчути на собі можливі наслідки. І якщо вже ця біда виникла, від неї необхідно позбутися. Для вирішення питання як знизити тиск існує кілька шляхів.

  • Медикаментозне лікування. Сучасні препарати дозволяють ефективно знижувати артеріальний тиск. Вони підбираються індивідуально, враховуючи фізіологічні особливості і перебіг хвороби. Частина з них діють пролонговано, підтримуючи АТ в межах норми.
  • Нормалізація сну. На артеріальний тиск сильно впливає фізіологічний стан. Якщо людина постійно не висипається, у неї накопичується втома, і перевтома починає позначатися підвищенням тиску. Упорядкований ритм життя дозволяє вчасно відпочивати і стабілізувати тиск. Тому варто в першу чергу переглянути свою зайнятість, щоб встигати і працювати, і відпочивати.
  • Нормалізація харчування. Проблеми із зайвою вагою є однією з найголовніших причин підвищення артеріального тиску. Найпростішим способом боротися з цією проблемою є правильне харчування. При цьому немає необхідності сидіти на дієті, всього лише потрібно їсти вчасно, правильну їжу і в правильних кількостях.
  • Збільшення фізичного навантаження. Фізичне навантаження, додане в міру, допомагає нормалізувати тиск і серцево-судинну діяльність. Але при цьому не можна перестаратися, щоб не зробити гірше. Важкі фізичні навантаження лише збільшують тиск, тому слід уникати навантажень, пов’язаних з виконанням важких фізичних вправ.

Дотримання нескладних правил дозволить нормалізувати артеріальний тиск і уникнути проблем, які можуть виникнути за його підвищенням. Боротьба із підвищеним тиском складається насамперед з мір, які допомагають уникненню цього. З віком людина не стає здоровішою, тому треба міняти своє життя.